کاهش شدت شیوع کرونا

کاهش شدت شیوع کرونا نیازمند خود کنترلی و قرنطینه خانگی است

 

کاهش شدت شیوع کرونا نیازمند خود کنترلی و قرنطینه خانگی است - وبسایت مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران

استاندار اردبیل با اشاره به شدت یافتن شیوع کرونا و تعداد مبتلایان در استان ، کاهش و کنترل آن را نیازمند تقویت خودمراقبتی و قرنطینه خانگی مبتلایان غیر بستری دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، اکبر بهنام جو در جلسه فوق العاده قرار گاه سردار سلیمانی تصریح کرد:آن دسته از  خانواده هایی که یکی از اعضای آن مبتلابه کرونا بوده،باید از حضور در جامعه و بیرون از منزل خودداری کرده و قرنطینه خانگی را رعایت کنند.

وی استفاده از ماسک و جداسازی لوازم بهداشتی شخصی فرد مبتلا در داخل منزل را ضروری دانست و این اقدامات را مقدمه کاهش شیوع و تعداد مبتلایان عنوان کرد.

بهنام جو افزود: برگزاری مجالس عروسی ، ختم و جشن تولد ممنوع بوده و لازم است خانواده هادر راستای کاهش میزان شیوع کرونا از برپایی و همی ها و نشست های خانوادگی نیز پرهیز کنند.

استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر محدودیت های تردد با هدف کاهش اجتماعات غیر ضروری اجدا شده و محدودیت تردد از ساعت ۲۲  تا چهار بامداد همچنان پابرجا است.

وی تصریح کرد:همچنین در همین راستا از ورود خودروهایی با پلاک های غیربومی به استان جلوگیری شده و از خروج خود وهای بومی از استان ممانعت به عمل می آید.

وی با اشاره به آغاز گام دوم طرح سردار سلیمانی گفت: شناسایی بیماران و قرنطینه در منازل از اهداف مهم این طرح است که با همکاری پایگاه های محلات و نیروهای بهداشت و درمان انجام می شود.

بهنام جو اظهار کرد: در صورتی که افراد قرنطینه در منازل نیاز به کمک اعضای پایگاههای محلات داشته باشند، این افراد بدون معطلی و منت کارهای روزمره آنان را انجام می‌دهند.

وی با تاکید بر تشدید خودمراقبتی ها ، به تعداد ۴۸۹ نفر بستری در بیمارستان ها اشاره کرد و افزود:۱۰۵ نفر از این تعداد در شبانه روز گذشته به تعداد بستری ها افزوده شده اند.

وی با بیان اینکه میزان مبتلایان و بستری ها با شدت در حال افزایش است، تصریح کرد: اگر وضعیت به همین منوال پیش برود ، با کمبود تخت های بیمارستانی مواجه خواهیم شد و کادر درمان نیز توان مراقبت از انبوه بیماران را نخواهند داشت.

استاندار اردبیل در ادامه با تاکید بر رعایت ممنوعیت های دورهمی ها از سوی کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: با اینکه تذکرات لازم به نامزدها داده شده ، ولی در صورت برگزاری دورهمی با هدف تبلیغات غیر رسمی برخوردهای قانونی اعمال می شود.

منبع : وزارت کشور