پیشرفت فرهنگی و اجتماعی کشور

پیشرفت فرهنگی و اجتماعی کشور با کتابخوانی محقق می شود

پیشرفت فرهنگی و اجتماعی کشور با کتابخوانی محقق می شود - وبسایت مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران

حسین زادگان گفت: پیشرفت فرهنگی و اجتماعی کشور با کتابخوانی محقق می شود و همه باید در این راستا اهتمام ویژه داشته باشند. ‎

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد حسین زادگان صبح امروز ۲۸ آبان در مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در مازندران که با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار، برخی از فرمانداران، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، کتابداران برتر و تعدادی از منتخبان جشنواره رضوی در سالن شماره یک استانداری برگزار شد، با تشکر از برگزارکنندگان این مراسم و اجرای برنامه های هفته کتاب و کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: کتابخانه های عمومی در شرایط کرونایی فعالیت ها را متوقف نکرد و با خلاقیت و نوآوری درصد بالایی از برنامه ها را اجرایی کردند.
استاندار مازندران کار در کتابخانه ها را سخت و دشوار دانست و ادامه داد: نمی شود تنها با یک طرح دو یا ۵ ساله برنامه های این بخش را اجرا کرد و نیاز به یک کار اساسی و زیربنایی است.
حسین زادگان با اعلام اینکه پیشرفت فرهنگی و اجتماعی کشور از طریق توسعه فرهنگ کتابخوانی محقق می شود، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب الفت خاصی با کتاب و کتابخوانی دارند و حضور معظم له در همه نمایشگاه های کتاب و کتابخوانی مصداق این مهم است.
وی با اشاره به اینکه خیران نقش مهمی در ترویج و توسعه کتابخوانی ایفا می کنند، ادامه داد: بسیاری از مشکلات کنونی کشور با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی رفع می شود.
استاندار مازندران افزود: توسعه کتابخانه‌ها نقش مهمی در افزایش دانش و آگاهی نسل جدید ایفا می‌کند که در این راستا تلاش کردیم در حوزه ساخت و بهسازی و نوسازی، مردم و خیرین را مشارکت دهیم.
حسین زادگان اظهار کرد: فرمانداران؛ پیگیر مصوبات و مطالبات انجمن کتابخانه ها در شهرستان ها باشند و شهرداران نیز سهم نیم درصد کتابخانه ها را به موقع پرداخت کنند تا مشکلات این بخش حل شود.
وی با ابراز رضایت از عملکرد مثبت کتابخانه های استان، تصریح کرد: مسئولان کتابخانه های عمومی استان خستگی ناپذیر و بدون حاشیه پیگیر افزایش سرانه مطالعه کتاب و کتابخانه هستند.
در این مراسم با حضور استاندار از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی با اهداء لوح تقدیر؛ تجلیل بعمل آمد.

منبع : وزارت کشور