وضعیت استان به لحاظ کرونا خطرناک و نامطلوب است

 وضعیت استان به لحاظ کرونا خطرناک و نامطلوب است خادمی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا بر همیاری و کمک همه اقشار برای کنترل وضعیت بیماری تاکید کرد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا به ریاست دکتر خادمی و با حضور سایر اعضای ستاد به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
رئیس ستاد مقابله با کرونای استان گفت: امروز جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا برگزار شد که متاسفانه آمارها از روند نامطلوب و خطرناک کرونا از حیث تعداد مبتلایان، بستری ها و مرگ ناشی از بیماری حکایت دارد .
خادمی با اشاره به اینکه متأسفانه این روند رو به افزایش است، اظهار داشت: در شرایط کنونی نیازمند همیاری و کمک همه اقشار جامعه، نهادها و دستگاه های اجرایی استان هستیم و ضرورت دارد مردم رعایت پروتکل های بهداشتی را با جدیت بیشتر در سرلوحه کار خود قرار دهند .
وی تصریح کرد: پرهیز از حضور در اجتماعات، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک به عنوان مهمترین راهکارهای مهار و کنترل بیماری توصیه شده است و در کنار آن، واکسیناسیون نیز در کشور با سرعت خوبی در حال انجام است .
استاندار لرستان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی شده است در هفته‌های آتی حجم بالاتری از واکسن وارد کشور شود و روند واکسیناسیون با شدت بیشتری ادامه پیدا کند که در هر صورت باید پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت شود .
خادمی با بیان اینکه در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان قرار داریم، ادامه داد: این قبیل مراسم باید گرامی داشته شوند و در کنار آن رعایت دستورالعمل های بهداشتی  در این شرایط از اهمیت بالایی برخوردار است .
وی افزود: برگزاری مراسم عزاداری طبق دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا در اماکن سربسته ممنوع بوده، فاصله های فیزیکی باید رعایت شود، مدت زمان عزاداری از ۲ ساعت بیشتر نباشد و دسته روی و حرکت در خیابان ها به هیچ وجه نباید انجام شود .
استاندار لرستان در پایان به وضعیت فعالیت اصناف اشاره کرد و گفت: تمامی اصناف استان به خصوص آن دسته از مشاغلی که به لحاظ بیماری ممکن است ایجاد خطر کنند باید تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و در این رابطه نظارت ها بر مشاغل در جهت کنترل شرایط کنونی ادامه خواهد یافت .

منبع:وزارت کشور