مناطق محروم در اولویت برنامه‌های توسعه

مناطق محروم در اولویت برنامه‌های توسعه باشند

مناطق محروم در اولویت برنامه‌های توسعه باشند - وبسایت مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران

استاندار آذربایجان ‌شرقی گفت: توسعه زمانی اتفاق می‌افتد که دربرگیری داشته باشد و بر این اساس مناطق محروم در تدوین برنامه‌های توسعه استان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان شرقی، افزود: کارهای زیادی برای توسعه استان انجام گرفته، اما کافی نیست و باید کارهای بیشتری نیز باید انجام شود.
وی با اشاره به تدوین و بازنگری سند تدبیر توسعه استان، ادامه داد: با وجود تمامی اقداماتی که انجام شده، فقط ۳۰ درصد الزامات و برنامه‌های این سند محقق شده است.
پورمحمدی اظهار داشت: آذربایجان شرقی قابلیت بسیار بالایی برای توسعه دارد و کاستی‌هایی هم اگر وجود دارد، با همت مسئولان و نمایندگان استان قابل حل است.
وی با اشاره به اینکه ۶۸ پروژه در سند تدبیر توسعه استان آمده است، افزود: از این تعداد ۲۵ پروژه مربوط به هسته کلیدی توسعه زیرساخت‌های کالبدی استان در بخش های مختلف از جمله راه، حمل و نقل، انرژی و آب است.
استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: سال آینده باید پروژه‌های در دست اقدام شتاب بیشتری بگیرد.
وی افزود: پروژه انتقال آب ارس به تبریز از جمله پروژه‌های مهمی است که در تامین فاینانس خارجی به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی مواجه شده بود که تفاهم‌نامه‌ای با قرارگاه خاتم‌الانبیا برای اجرای این پروژه منعقد شد .
پورمحمدی با اشاره به تغییر مدیریت در قرارگاه خاتم الانبیا، اظهار داشت: برای پیگیری بیشتر اجرای تفاهم‌نامه انتقال آب ارس به تبریز با مدیریت جدید قرارگاه مذاکره می‌کنیم.
پورمحمدی گفت: بنا به پیشنهاد وزارت کشور و تایید سازمان برنامه و بودجه کشور، ۴۵ میلیارد تومان به صورت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، برای اجرای خط انتقال آبرسانی از نهند به تبریز، پروژه حفر ۳۰ حلقه چاه در نهند و نیز افزایش ظرفیت ایستگاه پمپاژ شماره ۵ آبرسانی زرینه‌رود به تبریز در اختیار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قرار می‌گیرد.

منبع : وزارت کشور