مردم همراهی کنند

مردم همراهی کنند تا گرفتار موج چهارم شیوع کرونا نشویم

مردم همراهی کنند تا گرفتار موج چهارم شیوع کرونا نشویم - وبسایت مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: از مجموعه مردم و مسئولان استان برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی و عمل به مصوبات ستادهای ملی و استانی مقابله با کرونا قدردانی می کنم و امید است این روند ادامه داشته باشد تا گرفتار ویروس جهش یافته کرونا نشویم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، شهبازی در حاشیه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رییس جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس در روز شنبه برگزار شد، با اشاره به اخبار هفته گذشته در خصوص مشاهده بیمار دارای ویروس جهش یافته، افزود: بیماری مبتلا به ویروس جهش یافته کرونا از اهالی استان قزوین در البرز بستری شده و متاسفانه فوت کرد.

وی با بیان اینکه البرز با حجم بالای تردد های بین استانی بویژه تبادل جمعیت با تهران مواجه است، ادامه داد: بیماران بسیاری از استان های همجوار و همسایه در البرز بستری می شوند و کادر بهداشت و درمان استان نیز بهترین خدمات خود را ارائه می دهند.

شهبازی گفت: بلافاصله پس از گزارش این بیمار، چند مرتبه از تمامی اطرافیان و کادر بهداشت و درمان که با او در تماس بودند تست گرفته شد که خوشبختانه پاسخ آن منفی بود.

وی افزود: مقرر شد ترددهای بین دو استان البرز و قزوین بویژه افرادی که با فرد مبتلا در تماس نزدیک بودند مرود نظارت جدی قرار گیرد و تست های مکرر انجام شود.

استاندار البرز گفت: پس از این موضوع، جلسه ستاد استانی برگزار و مقرر شد که برای پیشگیری از شیوع کرونای جهش یافته و عدم گرفتاری در موج چهارم کرونا، محدودیت های شرایط نارنجی و قرمز در البرز به مدت یک هفته اعمال شود.

وی افزود: واکسیناسیون نیز در البرز آغاز شده و در مرحله اول کادر بهداشت و درمان واکسینه می شوند و تاکنون موارد ناسازگاری این واکسن مشاهده نشده است.

شهبازی ضمن درخواست از مردم برای همراهی بیشتر و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، گفت: تمامی مسئولان استان و بویژه اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا پای کار هستند تا با اتخاذ تدابیر لازم نسبت به پیشگیری از شیوع کرونا اقدام کنند.

وی افزود: در جلسه امروز وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از عملکرد البرز رضایت داشتند و اقدامات پیشگیرانه این استان را مورد تقدیر قرار دادند.

استاندار البرز گفت: از مجموعه مردم و مسئولان استان برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی و عمل به مصوبات ستادهای ملی و استانی مقابله با کرونا قدردانی می کنم و امید است این روند ادامه داشته باشد تا گرفتار ویروس جهش یافته کرونا نشویم.

منبع : وزارت کشور