مدیریت مصرف آب

مدیریت مصرف آب در استان بوشهر ضروری است

مدیریت مصرف آب در استان بوشهر ضروری است - وبسایت مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران

استاندار بوشهر گفت: مدیریت مصرف آب توسط مردم و دستگاه‌های اجرایی در تابستان پیش‌رو از جمله الزام‌هایی است که برای پیشگیری از کم آبی باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالکریم گراوند در نشست شورای آب استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع تامین آب، نشست های بررسی مسائل و مشکلات حوزه آب استان به صورت هفتگی برگزار و مسائل و مشکلات بخش های مختلف آب مورد بررسی قرار می گیرد.

وی بر ضرورت رفع موانع برای تسریع در اجرای پروژه های آب در استان تاکید کرد و گفت: از آنجا که پروژه‌های متعددی در استان برای تامین آب در دست اجراست، دستگاه‌های اجرایی مربوطه با هماهنگی معاونت عمرانی استانداری به صورت جدی نسبت به نظارت بر پروژه‌های مذکور اقدام کنند.

استاندار بوشهر با اشاره به قطع انشعابات غیرمجاز در استان تصریح کرد:  فرمانداران استان موضوع قطع انشعابات غیرمجاز را با جدیت پیگیری و اجرایی کرده و در این زمینه با هیچ کس تعارف نکنند.

گراوند افزود: مدیریت مصرف آب برای جلوگیری از بحران آب در استان به ویژه در تابستان پیش رو ضروری است و همه دستگاه های اجرایی باید در مورد مدیریت مصرف آب اقدام کنند.

وی با اشاره به پروژه خط انتقال آب از آب شیرین کن ۱۷ هزار متر مکعبی بوشهر به سایر مخازن یادآور شد: شهرداری بوشهر برای تسریع در اجرای این پروژه اقدام و نسبت به رفع موانع موجود اقدام کند.

استاندار بوشهر با تاکید بر حل مشکل برق برای پروژه های آب شیرین کن در استان اضافه کرد: اساسی ترین مشکل در استان تامین آب است و مدیران مربوطه نگاه ویژه ای به مسائل و مشکلات آب در استان داشته باشند.
در این نشست نوروزی فرماندار دشتستان ضمن ارائه گزارش از وضعیت تامین آب در دشتستان،  پیشنهادات خود را برای حل و فصل مسائل آب در دشتستان بیان کرد.