استاندار البرز در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا؛

مدیریت بیماری کرونا در البرز مورد تقدیر ستاد ملی قرار گرفتمدیریت بیماری کرونا در البرز مورد تقدیر ستاد ملی قرار گرفت

مدیریت بیماری کرونا در البرز مورد تقدیر ستاد ملی قرار گرفت

نماینده عالی دولت در استان البرز با اشاره به اینکه مردم همچنان دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند تا شاهد پیک شیوع کرونا نباشیم، گفت: طبق گزارش سخنگوی ستاد ملی کرونا که ضمن تقدیر از البرز صورت گرفت، این استان روند بسیار خوبی در مدیریت بیماری کرونا داشته و نگرانی ها را برطرف کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، شهبازی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رییس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به اینکه اخبار بسیار خوبی در نشست امروز وجود داشت، افزود: رییس جمهور اعلام کردند که طی کمتر از یک ماه اخیر در کشور حدود ۸۰ درصد از بستری ها و ۷۰ درصد از فوتی های ناشی از کرونا کاهش پیدا کرده است.

وی با قدردانی از فعالیت های کادر بهداشت و درمان و مسئولان در البرز، ادامه داد: طرح های محله محور سپاه پاسداران در استان و همراهی های مردم و بویژه اصناف در البرز سبب شد که در چند هفته متوالی البرز روند کاهشی بسیار خوبی در شیوع کرونا داشته باشد.

شهبازی گفت: در خصوص واکسن نیز در این نشست مقرر شد که طبق اولویت بندی در ۴ فاز نسبت به تزریق واکسن با رویکرد گروه های حساس، اقدام شود.

وی افزود: ۲ موسسه بزرگ داخلی نیز در خصوص تهیه واکسن اقداماتی انجام داده اند که امید است هر چه سریع تر برای تزریق تولید و اماده شود.

استاندار البرز اضافه کرد: رنگ دیگری به مجموعه رنگ های میزان شیوع کرونا اضافه شد، در مناطقی که بعنوان آبی شناخته می شوند، تمامی فعالیت ها با رعایت دستورالعمل های بهداشتی آزاد است.

وی گفت: در البرز نیز طالقان در شرایط آبی است و سایر شهرستان ها در وضعیت زرد قرار دارند.

شهبازی افزود: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد همچنان استمرار دارد.

منبع: وزارت کشور