محسنی بندپی

محسنی بندپی: کاهش ۴.۴ درصدی نرخ بیکاری استان تهران در تابستان امسال؛ نرخ بیکاری به ۶.۴ درصد رسید

محسنی بندپی: کاهش ۴.۴ درصدی نرخ بیکاری استان تهران در تابستان امسال؛ نرخ بیکاری به ۶.۴ درصد رسید - وبسایت مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران

استاندار تهران با اشاره به کاهش ۴.۴ درصدی نرخ بیکاری استان تهران در تابستان امسال گفت: نرخ بیکاری به ۶.۴ درصد رسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به ارائه آمار نرخ بیکاری در کشور اظهار داشت: نرخ بیکاری در تابستان سال ۹۸ در کشور ۱۰.۵ درصد بوده که تابستان امسال با ۱ درصد کاهش به ۹.۵ درصد رسیده است.
وی با اشاره به وضعیت استان تهران افزود: نرخ بیکاری در استان تهران ۱۰.۸ درصد در تابستان سال گذشته بوده که با کاهش محسوس ۴.۴ درصدی به ۶.۴ درصد در تابستان سال جاری رسیده است.
 استاندار تهران عنوان کرد: بهار امسال نیز نرخ بیکاری ۸.۸ درصد بوده که با کاهش ۲.۴ درصدی به ۶.۴ درصد در تابستان رسیده است.
محسنی بندپی در مورد دلیل این موفقیت علی رغم بروز شرایط کرونا با اشاره به عدم تعطیلی حتی یک واحد تولیدی در استان تهران به واسطه کرونا در تابستان تاکید کرد: رشد سرمایه گذاری بخش صنعت، توسعه شهرک های صنعتی، پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸، طرح های رونق تولید، کرونا، مشاغل خانگی و اقدامات در این زمینه سبب کاهش نرخ بیکاری شده است.
 وی همچنین گفت: احیا ۲۴۰ واحد راکد و تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی نقش موثری در کاهش نرخ بیکاری داشته و این روند در ماه های آتی نیز استمرار خواهد داشت که امید است نرخ بیکاری در استان تهران به زیر ۵ درصد برسد.

منبع : وزارت کشور