طرح “کنترل محله محور بیماری کرونا”

طرح “کنترل محله محور بیماری کرونا” موجب دلگرمی مردم می شود

طرح "کنترل محله محور بیماری کرونا" موجب دلگرمی مردم می شود - وبسایت مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران

استاندار کرمانشاه با تاکید بر نتیجه بخشی و خروجی های مثبت طرح کنترل محله محور بیماری کرونا گفت: با اجرای این طرح، مردم حاکمیت و دولت را در کنار خود احساس خواهند کرد و یقینا موجب افزایش مشارکت مردم در این طرح خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ “هوشنگ بازوند” در نشست استانداران و روسای دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور که با موضوع بررسی شیوه اجرای طرح کنترل محله محور بیماری کرونا به صورت وبیناری در وزارت کشور برگزار شد گفت: نتیجه و خروجی دوم طرح کنترل محله محور بیماری کرونا،کاهش میزان ورودی بیماران به بیمارستانها خواهد بود که با توجه به کمبود تختهای بیمارستانی و خستگی کادر درمانی، کمک ارزشمندی در مدیریت بحران کرونا است.

وی در ادامه با اشاره به تجربه عملی استان کرمانشاه در اجرای طرح محله محور مدیریت بیماری کرونا تاکید کرد:برای نتیجه بخشی این ابتدا باید موانع و ابهامات برطرف شود و منابع مالی کمک ها همچنین هماهنگی لازم با دستگاهها برای در اختیار قرار دادن امکانات انجام شود.

بازوند در ادامه به بیان نیازمندی ها و امکانات لازم برای اجرای این طرح پرداخت و گفت: اجرای موفق طرح محله محور مدیریت بیماری کرونا مستلزم همراهی تمامی دستگاههای اجرایی و تامین امکانات برای کادر درمانی و دست اندرکاران اجرای این طرح خواهد بود.​

منبع : وزارت کشور