ضرورت انتقال تجربیات کسب شده برای جلوگیری از تحمیل هزینه ها

ضرورت انتقال تجربیات از تحمیل هزینه ها استانداریزد بر انتقال تجربیات کسب شده از فعالیت ها و اقدامات این دوره شوراها تاکید کرد و افزود: متاسفانه در کشور ما این موضوع جدی دنبال نمی شود و در بعضی مواقع عدم انتقال تجارب موجب تحمیل هزینه های سنگین به بیت المال می شود.

ضرورت انتقال تجربیات کسب شده برای جلوگیری از تحمیل هزینه ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  وزارت کشور، طالبی در نشست با اعضای شورای شهر یزد و شورای استان یزد که با حضور اعضا در سالن کوثر استانداری برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش های چهارساله شوراهای اسلامی شهر و روستا استان، گفت: بدون تردید بخشی از شرایط حاکم بر کشور و سختی ها، بحران ها و چالش های موجود در چهار سال گذشته، متوجه فعالیت شهرداری ها و دهیاری ها و فعالیت های مرتبط با مسئولیت اعضای شورای شهر و روستا استان بود اما با وجود همه مشکلات، حمایت مناسبی از شورای های اسلامی و شهرداری ها و دهیاری های  استان صورت گرفت.
وی به رشد چند برابری تامین اعتبار مورد نیاز دهیاری ها و کمک به شهرداری ها در طول هشت سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: بواسطه عملکرد، تجربه و حمایت های صورت گرفته از دهیاری ها و شهرداری ها، شاهد رشد بسیار خوب فعالیت های عمرانی به ویژه در سطح دهیاری ها بودیم.
استاندار یزد فعالیت شوراهای اسلامی را رو به تکامل و پویایی دانست و اظهارداشت: شوراها با این تکامل و پویایی در فعالیت ها و اقدامات خود، در مسیر رسیدن به جایگاه واقعی مد نظر قانونگذار و نظام شورایی؛ قدم بر می دارند.
طالبی ادامه داد: بسیار جای امیدواری دارد که این حرکت به تکامل برسد و شاهد وجود شوراهای اعتماد آفرین باشیم.
وی به ضرورت جلب اعتماد مردم و نظام توسط شوراها اشاره و اضافه کرد: به عقیده بنده نظام می تواند در برخی زمینه ها وظایف و اختیارات بیشتر به شوراها دهد تا دامنه تاثیر گذاری شوراها در مسائل مختلف و زندگی مردم در شهرها و روستاها افزایش یابد.
استاندار یزد با اشاره به تجربیات خوب کسب شده در این دوره از فعالیت های شوراهای استان و فرادست، اظهارداشت: در دوره قبل شوراها، یکی از فعال ترین شوراهای استان را تجربه کردیم و این شورا ضمن برقراری ارتباط بسیار خوب با دستگاه های مختلف، توانست وارد حیطه های مختلف فعالیت های موضوعی مرتبط با شوراها شود.
طالبی به فعالیت خوب شورای اسلامی شهر یزد اشاره کرد و توجه شورای اسلامی شهر به ابعاد مسئولیتی خود در شهر یزد را یکی از ویژگی های مثبت و شایسته تقدیر این شورا دانست.
استاندار بر انتقال تجربیات کسب شده از فعالیت ها و اقدامات این دوره شوراها تاکید کرد و افزود:  متاسفانه در کشور ما این موضوع جدی دنبال نمی شود و در بعضی مواقع عدم انتقال تجارب موجب تحمیل هزینه های سنگین به بیت المال می شود.
وی بر حفظ و بهرمندی از همدلی ها، همکاری ها و همراهی های موجود در استان تاکید کرد.
طالبی در انتها خبر از انتشار کتابی حاوی تجربیات دوره استانداری، در زمانی کوتاه پس از اتمام دوره تصدی خود در این پست داد و عنوان کرد: در این کتاب، تجربیات، موفقیت ها و عدم موفقیت ها به تصویر کشیده خواهد شد.

منبع:وزارت کشور