سند دار بودن خانه ها و املاک روستاییان

سند دار بودن خانه ها و املاک روستاییان در پیشرفت آنان نقش موثری دارد

سند دار بودن خانه ها و املاک روستاییان در پیشرفت آنان نقش موثری دارد - وبسایت مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران

استاندار گلستان با بیان اهمیت سند دار بودن املاک اظهار کرد :یکی از مهمترین دارایی های خانواده های روستایی زمین و املاک آنان است که سند دار شدن آن می تواند زمینه رشد, پیشرفت و توسعه آنان را فراهم آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، هادی حق شناس در آیین اهدای ۶۵۷۰ فقره از اسناد املاک غصب شده توسط خاندان پهلوی به مردم به صورت ویدئو کنفرانس با مهندس فتاح رئیس بنیاد مستضعفان و با حضور آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان تصریح کرد:روستاییان با استفاده از اسناد املاک و خانه های خود می توانند نسبت به دریافت تسهیلات در زمینه های مختلف و در راستای توسعه کار خود اقدام نمایند.

وی افزود: تا کنون ۲۵ هزار هکتار از اراضی استان به ارزش ۲۱۰۰ میلیارد تومان به مردم واگذار شده است.

استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت ادامه روند واگذاری یادآور شد: تاکنون عدم دارا بودن سند املاک و خانه ها دغدغه هایی را برای مردم ایجاد کرده بود که خوشبختانه واگذاری اسناد این املاک به مردم به عنوان صاحبان این زمینه ها موجب خوشنودی آنان گردید.

حق شناس تاکید کرد: گلستان یکی از استان های پیشرو در واگذاری املاک بنیاد است و خوشبختانه روند این واگذاری مناسب است.

همچنین در این جلسه ویدئو کنفرانسی مهندس فتاح رئیس بنیاد مستضعفان اظهار کرد: بنیاد مستضعفان طی این ۴۲ سال از مردم بابت اجاره، مبلغی اخذ نکرده و مردم بر روی زمین خود که کاربری زراعی و مسکونی داشته باقی مانده بودند و امروز سند شش‌دانگ به آنها واگذار شده است.

وی افزود: مردم از این اسناد می‌توانند برای وام و موارد دیگر استفاده کنند و این راه خیر و درست پیش روی ما برای خدمت به مردم باز شده که البته به دلیل پیچیدگی‌هایی سرعت آن کند است که باید شتاب بگیرد.

منبع : وزارت کشور