سفر در ایام نوروز

سفر در ایام نوروز به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است

سفر در ایام نوروز به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است - وبسایت مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران

استاندار گلستان با بیان اینکه در حال حاضر استان تقریبا وضعیت با ثباتی به لحاظ ابتلا دارد، اظهار کرد: سفر در ایام نوروز به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است و البته به همه مردم رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از سفرهای غیرضروری توصیه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور, هادی حق شناس امروز شنبه ۱۶ اسفند در جلسه ستاد استانی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا تصریح کرد: در حال حاضر ۲۵۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان استان بستری هستند و تنها شهرهای گرگان و کردکوی در وضعیت نارنجی و باقی شهرستان ها زرد و آبی قرار دارند.

وی با اشاره به نزدیک بودن ایام نوروز افزود: حراجی در شهرهای استان برگزار نخواهد شد و نظارت بر بازار به عهده شبکه بهداشت است.

استاندار گلستان گفت: با توجه به وضعیت شیوع ویروس در استان خوزستان ، سفر رفت و برگشت از گلستان به خوزستان منوط به ارائه تست کرونا و منفی بودن آن است و اداره کل حمل و نقل و پایانه ها باید این مسئله را مورد توجه قرار دهد.

حق شناس ادامه داد: در ایام تعطیلات نوروز مدیران استان به سفر نخواهند رفت و فعالیت آنها در ادارات تابعه ادامه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: ارائه خدمت به تمام بیمه شدگان تامین اجتماعی در بیمارستان این سازمان رایگان است و برای افراد بالای ۶۵ سال در دیگر بیمارستان های ملکی نیز خدمات رایگان درمانی ارائه خواهد شد.

استاندار گلستان گفت: نسخه های الکترونیکک جایگزین دفترچه های کاغذی شده که در کاهش آلودگی و تردد مردم تاثیر بسزایی دارد.

لازم به ذکر است در این جلسه عبدالرضا فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی گزارشی از آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان ارائه کرد.

منبع : وزارت کشور