رکورد پایین ترین نرخ بیکاری استان شکسته شد

رکورد پایین ترین نرخ بیکاری استان شکسته شد/ایلام به کارگاه سازندگی مبدل شده است/الان فصل جذب اعتبارات ملی است؛ ماموریت هفتگی مدیران برای جذب اعتبارات

رکورد پایین ترین نرخ بیکاری استان شکسته شد- ازسری مقالات وبسایت مجمع استانداران کشور

قاسم سلیمانی دشتکی، در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان از وضعیت کرونا در استان به شدت ابراز نگرانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور؛ قاسم سلیمانی دشتکی، در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان از وضعیت کرونا در استان به شدت ابراز نگرانی کرد و گفت: کرونا در استان یکه تازی می کند.

وی ضمن اعتراض به برگزاری جلسات با جمعیت بالا، بار دیگر تذکر داد که نشست ها نبایست بالا تر از ۱۰ نفر باشد و ادارات تا جایی که می توانند از طریق فضای مجازی برنامه های خود را دنبال کنند. 
استاندار ایلام در بخش دیگری از صحبت های خود به آخرین گزارش رسمی مرکز آمار ایران از وضعيت بیکاری در سه ماهه اول سال جاری اشاره کرد و گفت: در این بازه زمانی استان ایلام با نرخ بیکاری ۶.۵ درصد ضمن اینکه رکورد پایین ترین نرخ بیکاری در استان شکسته شد، سومین استان برتر کشور در کاهش بیکاری نیز معرفی شده ایم.  
وی ادامه داد: البته اعتقاد دارم کماکان آمار بیکاری جوانان تحصیل کرده استان بالا است و در این راستا برنامه ریزی کرده ایم. 
استاندار ایلام در ادامه از ابلاغ تسهیلات توسعه روستایی خبر داد و گفت: اگرچه در این اعتبارات سهم ما نسبت به سال قبل ۵۰ درصد اعلام شده اما با توجه به کمک و مساعدت معاونت توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه مازاد بر سهم استان اضافه شده است.
وی در ادامه به تحرکات و فعالیت های ایجاد شده در بحث محرومیت زدایی استان اشاره کرد و گفت: کارهای بسیار خوبی در قالب قرارگاه سازندگی مناطق محروم استان، قرارگاه سازندگی سپاه، بسیج و دیگر ارگانها و نهادهای خدمات رسان در استان شروع شده تا جایی که امروز ایلام به یک کارگاه سازندگی مبدل شده است.
وی افزود: در این راستا تلاش هایی برای بکار گرفتن کمک بنیادها و نهادها و هلدینگ ها شروع کرده ایم و امیدواریم دستگاه های متولی پیگیر مذاکرات انجام شده باشند. 
رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی استان در ادامه با اشاره به این مطلب که الان فصل جذب اعتبارات ملی است تاکید کرد: مدیران موظف هستند بصورت هفتگی در مرکز بصورت جدی پیگیر اعتبارات ملی در حوزه کاری خود باشند.
وی در ادامه با اشاره به کاهش بودجه مالی دستگاه ها، گفت: فروش اموال ادارات و سازمان‌ها برای جبران کسری بودجه می تواند موثر باشد.
وی افزود: می توان برای جبران کسری بودجه پروژه های اقتصادی و ساختمانی و سایر کسورات و … از فروش اموال مازاد استفاده کرد.
استاندار ایلام در پایان با تاکید بر این مهم که دستگاه های اجرایی دو هفته فرصت دارند برای مبادله موافقت نامه ها اقدام کنند، گفت: برای اولین بار ظرف دوسه سال اخیر حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد بودجه بصورت نقدی بوده و حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد آن ابلاغ شده است. 
وی ادامه داد: دستگاه های اجرایی استان ملزم هستند که در هفته آینده موافقت بودجه را با سازمان برنامه و بودجه انجام دهند.

منبع : پرتال خبری وزارت کشور