دیدار استاندار البرز با وزیر راه و شهرسازی

دیدار استاندار البرز با وزیر راه و شهرسازی

نماینده عالی دولت در استان البرز در دیدار با وزیر راه و شهرسازی موضوعات استان را در حوزه مربوطه تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مجتبی عبداللهی در دیدار با رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ضمن بیان موضوعات حوزه مربوطه، خواستار توجه ویژه وزارتخانه در خصوص توسعه عمرانی استان شد.

وی گفت: البرز نیم درصد از راه های کشور را دارد ولی ۱۸ درصد ترافیک ملی را بر دوش می کشد و محور مواصلاتی ۱۴ استان کشور از طریق این استان است.

عبداللهی افزود: بر این اساس برای کاهش ترافیک ورودی استان چند پروژه مهم همچون کمربند شمالی و جنوبی کرج و… باید در دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: همچنین حدود یک سوم مردم البرز در بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی زندگی می‌کنند که باید هر چه سریع تر برای این امر برنامه ویژه ای داشته باشیم.

عبداللهی افزود: ضرورت دارد طرح مسکن ملی را در البرز با هدف ساماندهی این سکونتگاه ها دنبال کنیم و برای این منظور نیاز به زیرساخت مناسب و مسکن هایی با کیفیت بالا داریم.

وی گفت: طرح ها و برنامه های بسیاری برای برون رفت از ترافیک ها و وضعیت نابسامان برخی ساختار شهرها و جاده های البرز نیاز است که البته در این راستا به صورت تخصصی وارد عمل شده ایم.

عبداللهی اضافه کرد: برای این منظور ضرورت دارد که وزارتخانه و در کل دولت محترم، عنایت ویژه ای به مشکلات و کمبودهای البرز در همسایگی پایتخت داشته باشند.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی نیز در خصوص همراهی برای طرح های و برنامه های راه سازی و شهرسازی البرز قول بررسی و همراهی لازم را داد.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور