در جلسه شورای معاونین وزارت کشور و با حضور دکتر وحیدی دنبال شد؛

تکریم عرف و معرفی خرمشاد؛ معاون جدید سیاسی وزارت کشور/ عرف: برای تحقق آرامش و عقلانیت در فضای سیاسی و تحولات تلاش کردیم/ خرمشاد: مسیر کار در حوزه سیاسی را با رویکرد ارتقای وفاق، کارآمدی و مشارکت در عرصه سیاسی کشور دنبال می‌کنیم

تکریم عرف و معرفی خرمشاد؛ معاون جدید سیاسی وزارت کشور/ عرف: برای تحقق آرامش و عقلانیت در فضای سیاسی و تحولات تلاش کردیم/ خرمشاد: مسیر کار در حوزه سیاسی را با رویکرد ارتقای وفاق، کارآمدی و مشارکت در عرصه سیاسی کشور دنبال می‌کنیم با حضور دکتر وحیدی وزیر کشور در جلسه شورای معاونین وزارت کشور، ضمن تکریم دکتر جمال عرف، دکتر محمدباقر خرمشاد به عنوان معاون جدید سیاسی وزارت کشور معرفی شد.

تکریم عرف و معرفی خرمشاد؛ معاون جدید سیاسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر وحیدی وزیر کشور در این نشست، دکتر عرف را از دوستان قدیم و عزیز و شخصیتی اندیشمند و فرهیخته از نظر علمی و عملی توصیف کرد و از مجموعه تلاش های وی در دوره تصدی معاونت سیاسی وزارت کشور از جمله برگزاری دو دوره انتخابات سراسری تقدیر کرد.
وزیر کشور ابراز امیدواری کرد ان شاءا… از توان علمی و تجربه عملی دکتر عرف در بخش‌های دیگر استفاده خواهیم کرد.
وزیر کشور همچنین با معرفی دکتر محمدباقر خرمشاد به عنوان معاون سیاسی جدید وزارت کشور گفت: آقای خرمشاد از شناخته شدگان فضای سیاسی هستند و مسئولیت های متعدد و مهمی را در پیشینه خود داشتند.
دکتر وحیدی با اشاره به توان و ظرفیت علمی معاون جدید سیاسی وزارت کشور، خرمشاد را کارآزموده در عرصه مسئولیت حوزه سیاسی برشمرد.
در این جلسه دکتر جمال عرف که قریب به سه سال مسئولیت حوزه سیاسی وزارت کشور و ستاد انتخابات کشور را برعهده داشت ضمن شکرگزاری به درگاه الهی، خاطرنشان کرد: ما در دوره مسئولیت تلاش کردیم فضای سیاسی کشور آرام باشد و در عرصه تحولات سیاسی کشور، عقلانیت حاکم باشد. وی اجرای قانون، سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و سایر اسناد بالادستی را مبنای اصلی حرکت در دوره مسئولیت در معاونت سیاسی وزارت کشور برشمرد. عرف تغییر معاون سیاسی وزارت کشور را طبیعت مقطع تغییر دولت‌ها توصیف کرد و از وزیر کشور برای تسهیل این روند تشکر کرد.
معاون سابق سیاسی وزارت کشور، دکتر خرمشاد معاون جدید سیاسی را مدیری فرهیخته و با تجربه عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد خرمشاد در دوره مسئولیت در وزارت کشور موفق باشد.
دکتر محمدباقر خرمشاد، معاون جدید سیاسی وزارت کشور نیز در این نشست گفت خدا را شاکرم که توفیق خدمت در سنگر جدیدی را به من عطا کرد.
وی افزود جایگزینی آقای دکتر عرف کار سختی است. بحمدا… ایشان توفیقات زیادی داشتند و ان شاءا… مسیر کار در حوزه سیاسی را با رویکرد ارتقای وفاق و کارآمدی، مشارکت در عرصه سیاسی کشور دنبال می‌کنیم.
گفتنی است دکتر محمدباقر خرمشاد، معاون جدید سیاسی وزارت کشور؛ عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی با مرتبه استاد تمام است و علاوه بر حوزه تحقیقات و پژوهش، تجربه خدمت و مسئولیت به عنوان دبیر شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران، معاون وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، معاون وزارت امور خارجه، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاون مرکز اسناد انقلاب اسلامی و مسئول مطالعات سیاسی در مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی را در پیشینه خود ثبت کرده است.

منبع:وزارت کشور