تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا

تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا فرابخشی و جامع نگرانه است

 

تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا فرابخشی و جامع نگرانه است - وبسایت مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران

مشاور وزیر کشور با انتقاد از بخشی گویی در تصمیمات ستاد مقابله با کرونا گفت: این ستاد از اعضای حقوقی متعددی تشکیل شده است که هر کدام به دنبال یک همگرایی برای یافتن راهکار جامع نگرانه هستند. بیان مشکلات و نگرانی به صورت بخشی و برجسته کردن آن به دور از روح فعالیت‌های ستادی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به نقل از ایرنا؛ «روح الله جمعه ای»  با انتقاد از بخشی‌گویی در تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: این ستاد از اعضای حقوقی متعددی تشکیل شده است که هر کدام بنا به ضرورت مطالبات و دغدغه‌هایشان در این ستاد حضور داشته و به دنبال یک همگرایی برای یافتن راهکار جامع نگرانه هستند لذا بیان مشکلات و نگرانی به صورت بخشی و برجسته کردن آن از روح فعالیت‌های ستادی دور است.
وی یکی از اهداف تشکیل قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا را پیگیری همگرایی و همسویی میان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های عضو ستاد برشمرد و تصریح کرد: بعد از دریافت پیشنهادات از سوی مراجع ذیصلاح و دستگاه‌های مختلف و طرح آنها در کارگروه‌ها، پیشنهاداتی که قابلیت اجرایی دارند، در کمیته اجتماعی و امنیتی مورد بررسی قرار گرفته و خروجی این کمیته در جلسه مسئولان کمیته ها با حضور رئیس جمهور محترم مورد ارزیابی نهایی قرار می گیرد و نهایتا در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح می شود.
جمعه ای تصریح کرد: در تمامی این مراحل نظرات وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی مبنا و اساس تصمیم گیری‌هاست و تاکنون تمامی تصمیمات با حضور مقامات این وزارتخانه اتخاذ شده است لذا بخشی نگری در موضوع بسیار مهم و فراگیری مانند کرونا نمی‌تواند برای جامعه مفید و راهگشا باشد و موجب ایجاد هیجان کاذب و در نهایت یاس و ناامیدی در میان مردم می‌شود.
مشاور وزیر کشور امروز همچنین در حساب توییتری خود نوشت: رکن فعالیت صادقانه در کار ستادی، نگاه جامع و متوازن به تمامی دغدغه هاست و هنر مدیریت تعادل بخشی به همه مطالبات و نگرانی های متنوع و متکثر به جای بخشی نگری و غوغا سالاری است. سکوت مصلحت اندیشانه نسبت به بیانات غیرواقع سخت ولی شکننده است.

منبع : وزارت کشور