بزرگترین آزمایش مکانیک خاک

بزرگترین آزمایش مکانیک خاک استان افتتاح شد

بزرگترین آزمایش مکانیک خاک استان افتتاح شد - وبسایت مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران

با حضور جمعی از مسوولان استانی و استاندار اردبیل مجهزترین و بزرگترین آزمایشکاه فنی مکانیک خاک در محل سازمان همیاری شهرداری های استان به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، استاندار اردبیل در آیین افتتاح هشتمین آزمایشگاه مکانیک خاک استان اردبیل اظهار کرد: این آزمایشگاه در حوزه تست مصالح ساختمانی و راه سازی توسط سازمان همیاری شهرداری های استان با بخش خصوصی راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه سازمان همیاری شهرداری های استان در راستای حمایت از شهرداری ها این طرح را تکمیل کرده است، گفت: شهرداری های استان به منظور اجرای پروژه های عمرانی نیاز به آزمایش فنی خاک و مصالح بتنی و فلزی دارند و با راه اندازی این پروژه بخش زیادی از مشکل تست مصالح حل می شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: با آزمایش به موقع مصالح در این آزمایشگاه مجهز استان، پروژه های تعریف شده شهرداری ها نیز به موقع انجام می شود و دوام و عمر پروژه ها با استفاده از مصالح با کیفیت بیشتر و افزایش می یابد.

وی با اشاره به این که آزمایشگاه مکانیک خاک همیاری شهرداری ها به منظور پیشگیری و مقابله با حیف و میل بیت المال راه اندازی شد، افزود: این آزمایشگاه علاوه بر تست مصالح مورد استفاده پروژه های حوزه عمرانی شهرداری ها با کمترین هزینه نسبت به آزمایشگاه های دیگر در خدمت سایر دستگاه های اجرایی استان خواهد بود.

بهنام جو کیفیت مصالح ساختمانی و راه سازی را از اصول اصلی عمر پروژه ها بر شمرد و افزود: آسفالت،  بتن و مصالح ساختمانی باید در برابر تغییرات جوی و گذر زمان عمر بیشتری  داشته باشند و این کار با تست به موقع و استاندارد سازی آنها امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه مراقبت از بیت مال و حفظ و نگهداری حق الناس از وظایف اصلی شهرداری ها و دستگاه های اجرایی است، افزود: باتوجه به اینکه درآمد شهرداری از خود مردم بوده و باید استاندارد سازی و نظارت دقیق به کار پیمانکاران حافظ اموال عموم مردم نیز باشند.

استاندار اردبیل ادامه داد: این آزمایشگاه در افزایش کیفیت مصالح نقش بسزایی خواهد داشت و در روندبهبود کیفیت ها کمک چشم گیری می کند که جا دارد از سرمایه گذار این بخش و مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان تقدیر و تشکر شود.

در ادامه علی نظری، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان نیز گفت: آزمایشگاه فنی مکانیک خاک و ژئوتکنیک بانیان سازه همیاری با مشارکت سازمان همیاری شهرداری های استان اردبیل و بخش خصوصی به عنوان مجهزترین آزمایشگاه با اشتغال ۱۵ نفر فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه ۱۵۰میلیارد ریال در این طرح سرمایه گذاری شده است، افزود: تلاش می کنیم با افزایش کیفیت کار و کاهش قیمت ها در کنار سایر آزمایشگاه ها در استان به افزلیش عمر سازه های عمرانی کمک کنیم.

نظری ادامه داد: این آزمایشگاه با ماشین آلات و سیستم های به روز و استاندارد مجهز شده و در فاز توسعه ای برای ۳۰ نفر اشتغال ایجاد می شود و اینکه عمده کارهای شهرداری ها عمرانی بوده و نیازمند چنین آزمایشگاه مجهز در سطح استان بودیم.

منبع : وزارت کشور