استاندار کرمانشاه:

با مقصران افزایش آمار کشته‌های تصادفات درون‌شهری، قاطعانه برخورد می‌کنیم

 

 

استاندار كرمانشاه تاكيد كرد: با مقصران افزایش آمار کشته‌های تصادفات درون‌شهری، قاطعانه برخورد می‌کنیم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ هوشنگ بازوند در نشست کمیسیون ایمنی راه‌های استان که با حضور  سالاری معاون عمرانی استاندار،  کهریزی مدیرکل دفتر فنی استانداری و  خسروی مدیرکل روابط عمومی استانداری و مدیران ادارات و دستگاه های مختلف برگزار شد؛ اظهار داشت: طبق آمار ارائه شده متاسفانه طی ۹ ماهه اخیر تعداد تصادفات منجر به فوت در سطح شهر کرمانشاه افزایش داشته و تعداد شهروندهای جانباخته، ۳۱ نفر بیش از مدت مشابه سال قبل است.
وی با تاکید بر این موضوع که این افزایش آمار قابل قبول نیست، عنوان کرد: این افراد دارای همسر و فرزند بوده اند و با از دست رفتن آن‌ها خانواده‌های بسیاری عزادار شده‌ و دچار مشکلات حاد شده اند.
استاندار کرمانشاه بیان کرد: کمیته ای مرکب از بازرسی استانداری، پزشکی قانونی، پلیس، نماینده شورای شهر و دیگر دستگاه های ذی ربط باید دلایل افزایش آمار کشته شدگان تصادفات درون شهری را به طور کامل بررسی کرده و ظرف ۱۰ روز این گزارش را ارائه دهند.
بازوند با تاکید بر برخورد قاطع با مقصران این موضوع اظهار داشت: هر مجموعه‌ای در این زمینه مقصر شناخته شود با قاطعیت با آن برخورد می شود.
نماینده عالی دولت در شورای ترافیک تاکید کرد: اگر شورای ترافیک مصوبه ای را به شهرداری در مورد رفع مشکلات نقاط پرحادثه ابلاغ کرده و اجرایی نشده است، بی گمان شهرداری باید جوابگوی عملکرد خود باشد.
وی همچنین عنوان کرد: برخی دستگاههای اجرایی با این بهانه که مردم از روی نرده ها می پرند، از نصب نرده در مسیرهای مصوب شده اجتناب می کنند:
استاندار کرمانشاه یادآور شد: با این بهانه های الکی نمی توان جان باختن شهروندان در تصادفات درون شهری و داغدار شدن ده ها خانواده را توجیه کرد.
بازوند تاکید کرد: طبق مصوبه کمیسیون، شورای ترافیک موظف است ظرف ۴۸ ساعت برنامه ای مناسب برای کاهش و کنترل سوانح رانندگی در اسفندماه و فروردین ماه ارایه دهد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از عملکرد ضعیف وزارت راه و شهرسازی در تکمیل پروژه بزرگراه کرمانشاه _ کامیاران اظهار داشت: معاونین این وزارتخانه بارها وعده دادند که این بزرگراه را تکمیل می کنند ولی هیچ کدام از این وعده ها عملی نشد و متاسفانه شاهد کشته شدن شهروندان در جاده های این مسیر هستیم.