استاندار اردبیل خبر داد؛

افزایش تخت و تجهیزات کرونایی بیمارستان های استان با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

افزایش تخت و تجهیزات کرونایی بیمارستان های استان با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

افزایش تخت و تجهیزات کرونایی بیمارستان های استان با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استاندار اردبیل از افزایش ۵۹ تخت ای سی یو در بیمارستان امام خمینی(ره) و امام رضا(ع) با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در حاشیه نشست مشترک با فرمانده و جانشین حضرت عباس(ع)، رییس بیمارستان شهید محلاتی تبریز، نماینده بهداری سپاه پاسداران و رییس دانشگاه علوم پزشکی استان اظهار کرد: درراین جلسه مقرر شد با جابه جایی بخش های بین بیمارستانی امام خمینی و امام رضا(ع) نسبت به فراهم سازی افزایش تخت های بیمارستانی برای مبتلایان به کرونا ۵۹ تخت اقدام شود.

وی با بیان اینکه از مجموع آن۱۲ تخت در بیمارستان امام رضا (ع) و ۴۷ تخت در بیمارستان امام در نظر گرفته شده است افزود: نسبت به پیگیری، تقویت و تامین کادر تخصصی پزشکی و درمانی از طریق نیروی زمینی سپاه پاسداران با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان جهت خدمات رسانی به بیماران تلاش می شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: سامانه سیار ۶۴ تختی از طریق نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مدت ۳ روز تهیه می شود چنانچه میزان بستری ها افزایش یابد نسبت به استقرار سامانه سیار در محل های پیش بینی شده اقدام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت کرونا در پیک پنجم اسف بار است تصریح کرد: استانداری نسبت به ایجاد زیرساخت های سامانه سیار  اقدام می کند و در اسرع وقت یک دستگاه اکسیژن ساز سیار نیز از طریق نیروی زمینی سپاه استان با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی مستقر می شود.

بهنام جو بیان کرد: استقرار ژنراتور سیار از طریق سپاه پاسداران و هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی در دستور کار قرار دارد و دانشگاه علوم پزشکی استان نسبت به پشتیبانی عمومی و تخصصی از نیروهای اعزامی (کادر درمان) نیروی زمینی سپاه اقدام می شود.

این مسوول ادامه داد:باید با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان و با همکاری سپاه نسبت به جبران کمبود پزشک متخصص و پرستار بیمارستان های تابعه اقدامات لازم در اسرع وقت انجام گیرد.

استاندار اردبیل اظهار کرد : در صورت استقرار سامانه سیار باید کادر درمانی مستقر جهت جابجایی آن برای ادامه خدمات و ادامه مدیریت این سامانه اقدام می کنند و بعد از آن خدمات رسانی به بیماران در محل استقرار قبلی به عهده عوامل دانشگاه علوم پزشکی استان خواهد بود.

بهنام جو در پایان از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عوامل کادر درمان و دانشگاه علوم مزشکی و اعضای ستاد کرونا استان تقدیر و تشکر کرد.

منبع:وزات کشور