استاندار فارس

استاندار فارس هنرکارت های برگزیدگان فرهنگی، هنری و رسانه ای را اهدا کرد

استاندار فارس هنرکارت های برگزیدگان فرهنگی، هنری و رسانه ای را اهدا کرد - وبسایت مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران

استاندار فارس در مراسمی تعدادی هنرکارت را به برگزیدگان فرهنگی، هنری و رسانه ای استان به صورت نمادین اهدا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عنایت الله رحیمی در این مراسم با بیان این که توجه به مقوله هنر از ضرویات هر جامعه ای به ویژه جامعه فرهنگی ایران اسلامی است، اظهارداشت: شیراز به عنوان شهر ادب، فرهنگ و هنر که در سطح ملی و بین المللی به این موضوع مشهور است باید توجه جدی به موضوع هنر داشته باشد.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به این که هنر زبانی اثرگذار و ماندگار در طول زمان است، افزود: مفاخری مانند حافظ و سعدی و موسیقی دان های بزرگ و خطاطان هنرمند ما آثار بسیار ارزشمندی خلق کرده اند که همواره پابرجا مانده است.
وی با بیان این که هنر موجب غنای روح و روان انسان ها به ویژه در جامعه شهری می شود، ادامه داد: امیدوارم در شرایط فعلی که معضلات زیادی در جامعه داریم، زبان هنر، امیدآفرین و نشاط بخش باشد.
استاندارفارس با تاکید بر این که هنرمندان را از افتخارات فارس و شیراز می دانیم که رسالت خود را در گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی به خوبی انجام داده اند، افزود: هنرمندان معرف فرهنگ غنی فارس در سطوح ملی و بین المللی هستند.
رحیمی با بیان این که باید به تهدیدها و فرصت های ناشی از کرونا به صورت هم زمان توجه داشته باشیم، اظهارداشت: در شرایط اپیدمی کرونا، تجمع ها و فعالیت ها محدود شده و مراجعه افراد به مراکز فرهنگی و هنری کاهش یافته که موجب وارد شدن ضرر و زیان به این مراکز شده است.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با تصریح به این که بخش گردشگری و بخش های فرهنگی و هنری از جمله حوزه هایی بوده اند که به شدت از شیوع کرونا آسیب دیده اند، ادامه داد: دولت تلاش کرده است در حد توان خود حمایت های لازم را از این بخش ها داشته باشد و اهدای هنرکارت به عنوان برگ سبزی از طرف دولت تقدیم هنرمندان شده است.
وی با اعلام این که تعداد یک هزار و ۶۶۰ هنرکارت با اعتبار ۲۴ میلیارد ریال برای هنرمندان استان فارس اختصاص یافته است، گفت: اختصاص کمک های معیشتی موردی، پرداخت بیمه سه ماهه اول سالجاری به هنرمندان عضو کانون های رسمی استان و کمک های موردی در زمینه درمان هنرمندان از جمله کمک های دولت به هنرمندان بوده است.
استاندارفارس با بیان این که در زمینه پرداخت تسهیلات برای مراکز فرهنگی که یک هزار و ۳۴۲ متقاصی در این استان ثبت نام کرده بودند که ۱۹۳ میلیارد ریال پرداختی صورت گرفته است، افزود: در طرح تحفه صندوق کارآفرینی امید نیز ۳۷۵ نفر ثبت نام کردند که ۷۴ هزار میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.
رحیمی با اشاره به این که در زمینه تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان ۶۳ مورد برای کارگاه های خانگی مستقل با اعتبار دو هزار و ۳۰۰ میلیون ریال و در زمینه مشاغل خانگی پشتیبان نیز ۹ مورد با چهار هزار میلیون ریال پرداخت صورت گرفته است، اظهارداشت: این اقدامات گوشه ای از مشکلات هنرمندان و اهالی فرهنگ را کاهش داده است ولی در شرایطی که با تهدید عمومی روبرو شده ایم هزینه ها بر همه مردم تحمیل می شود.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس ادامه داد: کمک های مومنانه و مواسات در این استان به گستردگی صورت گرفته است که نشان دهنده احساس مسئولیت اجتماعی مردم فارس است و این موضوع از پیام های ارزشمند هنرمندان نیز متاثر بوده است.
گفتنی است در این مراسم نمادین استاندارفارس به علیرضا حیدرپور در رشته نمایش، روح اله محرری در رشته خوشنویسی، هادی صالح نیا در رشته موسیقی و مصطفی فتوح نژاد در رشته هنرهای تجسمی به نمایندگی از سایر هنرمندان هنرکارت اهدا کرد.

منبع : وزارت کشور