در بهار امسال نسبت به بهار سال ۹۶ نزدیک به هفت درصد کاهش نرخ بيكاري داشته ایم

در بهار امسال نسبت به بهار سال ۹۶ نزدیک به هفت درصد کاهش نرخ بيكاري داشته ایم

در بهار امسال نسبت به بهار سال ۹۶ نزدیک به هفت درصد کاهش نرخ بيكاري داشته ایم- از مقالات وبسایت مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران

استاندار كرمانشاه گفت: در بهار امسال نسبت به سال قبل یک درصد و نسبت به بهار سال ۹۶ نزدیک به هفت درصد کاهش داشته ایم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ هوشنگ بازوند در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: یکی از سیاست هایی که دولت از ابتدای شیوع کرونا دنبال کرده توجه به سلامتی مردم و وضعیت معیشتی و اقتصادی آن ها بوده است.
استاندار کرمانشاه از بانک‌های استان خواست تا در ایامی که شاهد شیوع کرونا هستیم نهایت همکاری را با مردم و بخصوص آسیب‌دیدگان از این بیماری در پرداخت تسهیلات موردنیاز داشته باشند.
وی افزود: کرونا به عنوان یک بحران جهانی تقریبا همه دنیا را تحت تاثیر قرار داده و دولت ها و حکومت ها را درگیر خود کرده است و کشورمان نیز در از این قضیه مستثنی نبوده است.
بازوند تصریح کرد: تداوم شیوع کرونا نباید باعث شود فعالیت های اقتصادی تعطیل شود هرچند رعایت کامل پروتکل های بهداشتی الزامی است و باید تلاش کنیم تا در کنار حفظ سلامت خود و اطرافیانمان به فعالیت های روزمره نیز بپردازیم.
استاندار کرمانشاه در ادامه و با بیان اینکه دولت برای زیان های ناشی از کرونا ۶۸۰ میلیارد تومان تسهیلات برای استان ما مصوب کرده است، گفت: هرچند این مقدار اعتبار کافی به نظر نمی رسد اما باید سعی کنیم همین مبلغ را نیز به طور کامل جذب کنیم تا پس از آن تقاضای تسهیلات جدید را مطرح کنیم.
وی همچنین با اشاره به گلایه مندی برخی مردم از نحوه پرداخت تسهیلات مربوط به کرونا، گفت: باید تا می توانیم این تسهیلات را آسان و بدون مشکل به دست متقاضیان برسانیم.
بازوند ادامه داد: در این میان بانک ها نقش بسیار مهم و اثرگذاری در ارایه هرچه سریعتر تسهیلات مورد نیاز به مردم دارند و دست و دل باز تر از قبل آن را در اختیار مردم قرار دهند.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بسیاری از مردم در این ایام چشم امیدشان اول به خدا و سپس به همت و تلاش مدیران است، گفت: در این بحران همه باید یاور همشهریان و هموطنان خود باشیم و از هیچ تلاشی برای رفع گرفتاری آنها دریغ نکنیم.
وی گفت: همانگونه که بانک ها در زمان وقوع زلزله با همه وجود پای کار بودند و تسهیلات اختصاص یافته را به موقع میان زلزله زدگان توزیع کردند، گفت: در این بحران جهانی نیز انتظار همین است و امیدوارم بانک ها سخت گیری های بی مورد را کنار بگذارند.
بازوند همچنین از تشکیل کمیته ای با حضور مدیر دفتر جذب سرمایه گذاری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرمانداری ها و بانک ها خبر داد و گفت: این کمیته سه بار در هفته تشکیل جلسه خواهد داد و موانع موجود بر سر راه پرداخت تسهیلات را احصاء و به صورت مرتب گزارش می کند.
مدیر ارشد استان کرمانشاه یادآوری کرد: مشکلاتی که در داخل استان قابل رفع بود در موردش تصمیم گیری و آن هایی هم که نیاز بود به تهران ارجاع می دهیم تا هرچه زودتر ۶۸۰ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته به دست مردم برسد.
وی در ادامه به تداوم کاهش نرخ بیکاری استان اشاره کرد و گفت: در بهار امسال نسبت به سال قبل یک درصد و نسبت به بهار سال ۹۶ نزدیک به هفت درصد کاهش داشته ایم که این موضوع امیدوارکننده است و جای تقدیر از مدیران استان دارد.
بازوند افزود: این کاهش نرخ بیکاری در بهار امسال در حالی رقم خورد که شاهد شیوع بیماری کرونا و افزایش تحریم دشمنان بودیم، از سوی دیگر دیگر استان های غربی کشور با افزایش نرخ بیکاری روبرو بودند.
استاندار کرمانشاه در بخش پایانی سخنانش خواستار توجه ویژه تر مدیران حوزه راه و شهرسازی به بحث مسکن شد شد و گفت: برنامه های خوبی برای اتمام ساخت مسکن مهر و همچنین اجرای طرح مسکن ملی وجود دارد که باید موانع کار مرتفع شود.
وی افزود: حوزه مسکن ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال و متعاقب آن تداوم کاهش نرخ بیکاری در استان ایجاد می کند و از همین رو باید جدی تر به آن پرداخت.
بازوند در پایان از عموم مردم نیز دعوت کرد تا با رعایت پروتکل های بهداشتی و عمل به توصیه های ارایه شده در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا به مسوولان کمک کنند.

منبع : وزارت کشور