بازدید استاندار گلستان از تاسیسات آب شیرین کن شرکت مپنا در جزیره قشم

استاندار گلستان با همراهی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان و چند تن از مسئولین استانی از تاسیسات آب شیرین کن شرکت مپنا در جزیره قشم بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، پروژه آب شیرین کن گمیشان با سرمایه‌گذاری حدود ۸ تا ۱۰ میلیون یورو در زمینی به مساحت تقریبی ۲۰ هکتار در حومه شهرستان گمیشان در نظر گرفته شده است که با بهره برداری از آن روزانه ۹ هزار متر مکعب آب شیرین تولید و زمینه توسعه کشاورزی, اقتصاد مولد و اشتغال پایدار در منطقه فراهم می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان در حاشیه این بازدید ضمن اظهار خرسندی به جهت استفاده از پروژه اب شیرین کن برای آبرسانی به روستاهای فاقد آب، افزود: به علت طولانی بودن خطوط انتقال مجتمع‎های آبرسانی، کمبود منابع آبی در برخی مناطق جنوبی استان و بالا بودن هزینه‎های انتقال آب، این شرکت اقدام به مطالعات امکان‎سنجی با هدف استفاده از آب‎های نامتعارف و شور کرده است.
به گفته بهزاد هرمزی، شرکت آب و فاضلاب روستایی استان درحال حاضر در پنج نقطه «خواجه‎نفس»، «سیمین‎شهر»، «هوتن» و «کرند» (فجر شش)، «الغدیر» و «شمال مراوه‎تپه» کار مطالعات و امکان سنجی پروژه آب شیرین کن را انجام داده است.
وی در خاتمه یادآور شد: احداث پروژه آب شیرین کن گمیشان، در راستای تحقق سیاست‌های کلان سند چشم‌انداز توسعه اقتصادی و اجتماعی و نیز توسعه زیرساخت‌های استان گلستان انجام خواهد شد.
گفتنی است در سفر دوم ریاست جمهوری و هیات همراه به گلستان تفاهم‌نامه احداث پروژه آب‌ شیرین کن گمیشان در استان با هدف تولید ۱۰ هزار متر مکعبی آب شیرین و متناسب با ساختار محیط زیست روز دوشنبه ۲۴ دی ماه ۹۷ توسط معاون عمرانی استانداری گلستان و مدیرعامل بخش پروژه‌های سرمایه‌گذاری گروه مپنا در حضور رئیس‌جمهور امضاء شد از این رو بازدید مدیران ارشد استانی از تاسیسات آب شیرین کن شرکت مپنا نیز با هدف بررسی فرایند اقدامات این شرکت انجام شد.