استان بوشهر به روند ثابتی در ابتلا به کرونا رسیده است

استان بوشهر به روند ثابتی در ابتلا به کرونا رسیده است

استان بوشهر به روند ثابتی در ابتلا به کرونا رسیده است- از مقالات وبسایت مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالکریم گراوند در گفتگوی زنده با شبکه خبر اظهار داشت: از نیمه خرداد به بعد شاهد اوج ابتلا به کرونا در استان بوشهر بودیم به طوری که از  آن زمان ( نیمه خرداد ) تاکنون هفت هزار و ۳۳۸ نفر ابتلا و ۲۰۰ فوتی در استان بوشهر ثبت شد.

وی بیان کرد: از دو هفته قبل با تدابیر ستاد ملی مقابله با کرونا و محدودیتهایی که در استان بوشهر  ایجاد کردیم در کنار پویش ماسک زدن و همکاری و همراهی مردم استان بوشهر شاهد روند ثابتی در ابتلا به کرونا در استان هستیم .

استاندار بوشهر اضافه کرد: بر اساس گزارشهای دریافتی، ۹۶ درصد ادارات و بیش از ۶۰ درصد اصناف استان پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کردند.

وی با اشاره به اینکه کم هزینه ترین ابزار مقابله با کرونا استفاده از ماسک است، بیان کرد: با تلاشهای صورت گرفته کادر درمان و همراهی مردم تعداد بستری ها در استان از ۳۴۰ نفر به ۳۱۲ نفر رسیده است.

استاندار بوشهر گفت: در حالی که تا نیمه خرداد آمار فوتی های استان ۱۳ نفر بود اما تنها در روز گذشته ۱۲ فوتی ناشی از شیوع کرونا داشتیم لذا اگر پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنیم در معرض تلفات بیشتری خواهیم بود اما امیدواریم با همکاری مردم و تلاش کادر درمان در روزهای آینده شاهد کاهش روند ابتلا و فوتی ناشی از کرونا در استان باشیم.

منبع : وزارت کشور