استاندار: توجه به گروه های مرجع و نقش آفرین سرلوحه کار و هدف ما می باشد زیرا بر این باوریم که نقش نظارتی احزاب در تصمیم گیری ها بسیار حائز اهمیت می باشد.

🔹️به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست احزاب، تشکل ها و فعالین سیاسی که صبح امروز در استانداری برگزار شد گفت: توجه به گروه های مرجع و نقش آفرین یکی از اهداف ما می باشد و بر این باوریم که استان سیستان و بلوچستان گروه‌های مرجع فراوانی دارد از جمله احزاب، سمن ها، تشکل های مردم نهاد، گروه های ورزشی و هنری، بزرگان و سران طوایف و روحانیت و مولوی ها که شایسته است این گروهها در کنار هم در اتاق فکری تحت عنوان خانه احزاب گفتمان داشته باشند و به یک تصمیم واحد در اداره امور برسند.
وی همچنین افزود: تکثر قومیتی و مذهبی در استان مزیتی است برای تکامل و حرکت و شتاب به سمت توسعه، که جامعه به سمت توسعه نخواهد رفت مگر افراد جامعه توسعه یافته شوند و توسعه یافتگی بر گرفته از کار تیمی و گروهی می باشد و کار تیمی هم برای کار سیاسی کردن در حوزه احزاب و گروه ها و تشکل ها ممکن خواهد بود.
موهبتی همچنین تصریح کرد: اگرچه در کشور نه تنها بستری برای فعالیت در حوزه سیاسی و تشکل ها که با منفعت دنبال شود فراهم نشده بلکه احزاب و تشکل ها بیشتر با هزینه فعالیت می کنند و این خود یک اشکال جدی می باشد.
وی همچنین از اعضا به عنوان نخبگان منطقه یاد کرد و افزود:نخبگان, احزاب و تشکلها در همه حوزه‌های فعالیتی نقشه ی راه را مشخص می کنند و اثر گذار می باشند.
استاندار سیستان و بلوچستان همچنین پیشرفت و توسعه را در گفتمان، مشارکت و مشورت همه گروه ها عنوان کرد و گفت: افراد با نظرات مخالف به تکامل می رسند و با همفکری و بیان مطالب در قالب گفتمان میتوانند تعالی ایجاد کنند.
این مقام مسئول عنوان داشت: برای شکل گیری گفتمان در جامعه، نیاز به ساختار و سازمانی داریم که همانا تشکیل خانه احزاب در استان ها میباشد و می طلبد همه احزاب و تشکل ها در استان در کنار هم در عین متفاوت فکر کردن فعالیت داشته باشند و در تصمیمات اثر گذار باشند.
استاندار سیستان و بلوچستان همچنین بیان داشت: نشست احزاب با همدیگر و شنیدن نقطه نظرات هم در قالب گفتمان باعث انتخاب آدم هایی می شود که برای انتخاب اصلح اثرگذار خواهد بود زیرا احزاب ناظران دستگاه‌های اجرایی و منتقدین مسئولین خواهند بود.
وی با اشاره به اینکه امسال سال انتخابات می باشد و فعالیت های انتخاباتی در حال شکل‌گیری است ابراز امیدواری کرد و گفت: قطعا آدم هایی که از طریق احزاب و گروه‌ها انتخاب خواهند شد افراد ضعیفی نخواهند بود و در اداره امور و تصمیمات مهم استان اثرگذار و نقش آفرین خواهند بود زیرا مجلس عصاره ملت است و در رأس امور می باشد و اگر بهترین ها انتخاب شوند بسیاری از مشکلات مرتفع و قوانین بی نقصی وضع خواهد شد که نتیجه تلاش همین فرهیختگان خواهد بود.
موهبتی در پایان ضمن دعوت همه احزاب به گفتمان در نهایت احترام به عقاید و تفکرات همدیگر افزود: در استان ۴۶ حزب وجود دارد که امیدواریم با تشکیل خانه احزاب در کنار هم و در دوره های مختلف به دولت کمک کنند و در قالب نقد سازنده پیشنهاداتی ارائه دهند که در تصمیمات مسئولین اثرگذار بوده و برای شفافیت در امور و جلوگیری از اشتباه و خطا در مسئولین اجرایی و تصمیماتشان گام‌های موثری بردارند.